כשגסטרונומיה וטבע נפגשים

24-28 בפברואר 2019

מסעדת nomi של השף יורם ניצן מזמינה אתכם להצטרף לחוויה קולינרית יצירתית ובלתי נשכחת, בהשראת השף האורח סטפן פרואה דה וו.

בעקבות ההצלחה המסחררת של השבוע שעבר, ולאור הביקוש הרב, Taste of Michelin ממשיך השבוע עם חוויה השף יורם ניצן, עם תפריט מהאדמה אל השולחן. תוך שימוש בטכניקות מסורתיות ומודרניות כאחד, יציג יורם וצוות נומי את הפרשנות שלהם לחומרי הגלם המקומיים, לטעימה מדהימה של טבע בלב העיר.

התפריט שהורכב בקפידה הוא שיר הלל להרים- ההשראה הנצחית של השף סטפן, וכן לשדות ולים. התפריט מציג את הפילוסופיות והתשוקות של שף מבריק, שמסעדתו תמיד שומרת על קשר עמוק עם התוצרת העשירה של האדמה המקיפה אותה. יצירתיות, חדשנות ורגש מחדירים משמעות עמוקה יותר למנות, במטרה לקחת את כל החושים שלכם למסע בטבע.

סטפן פרואה דה וו

סטפן פרואה דה וו

שף סטפן פרואה דה וו נולד במחוז דו שבצרפת. הקשר שלו לאדמה טופח מגיל מאוד צעיר. הוא גדל בחווה בכפר בלהרב ומאוחר יותר עבר עם משפחתו לבריאנסון. אהבתו לאיסוף דמדמניות, פטריות ואגוזי לוז בהרים רק הציתה עוד יותר את תשוקתו לעולם הקולינרי.

כל זה, יחד עם אהבתם של הוריו לאיסוף התוצרת העשירה שהאדמה הציעה להם, שימשו כבסיס לקריירה העתידית שלו כשף. בגיל 15 הוא החל בהתמחות הראשונה שלו, עד שהגיע ל-"palace cuisine" של מלון קריון בפריז, תחת הנהגתם של השפים כריסטיאן קונסטנט ואריק פרשון. מאוחר יותר הוענק לסטפן כוכב מישלן במסעדת l’Antidote בסר שבלייה, זאת לפני שעבר למסעדת Le Fantin Latour. ב-2007 סטפן זכה בעונה הראשונה של "קרב סכינים" הישראלי.

שיחת מטבחון

עם השף סטפן פרואה דה ווה

1. החטיף הלילי הטוב ביותר? גבינה משובחת עם כוס יין משובח

2. המילה או הביטוי שאתה משתמש בהם הכי הרבה במטבח? le goût! (שפירושו: טעם! )

3. יעד הנסיעה שהכי השפיע על סגנון הבישול הנוכחי שלך? ישראל

4. כלי המטבח שאינך יכול לחיות בלעדיו? תרמומיקס (Thermomix)

5. אם היית צריך לאכול אותה ארוחה כל יום, מה היית אוכל? כרובית קלויה

6. מה העונה האהובה עליך? קיץ, בשביל עשבי הבר (שאני קוטף באלפים)

7. המנה האחרונה שבישלת לעצמך? עוף עם רוטב מקסיקני

8. כשאומרים מטבח ישראלי, מה עולה לך בראש? ירקות צבעוניים, נדיבות

באחוזה עוצרת נשימה מהמאה ה-19, השוכנת בתוך גינה הלקוחה מהאגדות, בה מסתובבים תרנגולות, אפרוחים וארנבים, Le Fantin Latour מציגה תפריט מדהים ומפתיע של גסטרונומיית הרים. כאן, שף סטפן מחדיר את הקסם שלו לתוך מגוון של מנות מלאות דמיון, כשהוא מכין אותן מחומרי הגלם הכי טריים של העונה. התפריט החדשני של Le Fantin Latour נוטל השראתו מהרי האלפים, ובו כמהין וצמחי פרא משתלבים באופן מושלם עם ירקות שורש, עשבי תיבול ותוצרת מקומית ויחד כל אלה מביאים את נקודת מבטו הייחודית לקולינריה עילית. מסעדת Le Fantin Latour מופיעה במדריך Gault & Millau הנחשק שבאתר של מדריך מישלן.

ב-nomi אנחנו מאמצים לחיקנו את התרבויות המגוונות שהשפיעו על התנועה הקולינרית העכשווית של ישראל, בגישה השמה דגש על דיוק ועם פילוסופיה המושרשת בתשוקה של השף יורם ניצן ליצירת מנות טעימות, צבעוניות וחדשניות.

עבור השף יורם ניצן, אחד השפים הכי מנוסים והכי מוערכים בישראל, המפגשים המשפחתיים בביתו תמיד היו חגיגה סביב שולחן האוכל והם אלה שהציתו לראשונה את העניין שלו בעולם הקולינרי. הרצון שלו לחקור את התחום הקולינרי הובילה אותו לעבודה לצדו של השף המולקולרי מארק ורה במסעדת La Maison Des Bois, שם הוא ושף סטפן נפגשו לראשונה.

המסע של שף יורם במטבחים שונים ברחבי העולם חשף אותו למגוון רחב של טעמים חדשים, טכניקות בישול ומיומנויות ברמה עולמית. הוא זכה להכרה ותשבחות כששימש שנים כשף של מסעדת "מול ים". כיום מוביל יורם את התפריט של מסעדת nomi, שם נקודת מבטו הייחודית על הקולינריה העילית הכשרה נותרת נטויה באמונתו בחומרי גלם ישראליים מקומיים.

הזמנת שולחן

12 kaufman St. Tel Aviv, 61501, Israel

©️ Copyright 2018 nomi. Photograpy by Afik Gabay